KAU-Petanque

IV-UD-TUL 2015

5. Karkkila Open

KM2015 TRIPPELI

SS2015

KM2015 DUPPELI

KM2015 SINGELI

II-VK pelti CUP

III-SD KARKKILA 2015

TUL HMK 2015

6. Karkkila Open 2016

5. UD-TUL 2016

KM2016 Trippeli

KM2016 Duppeli

KM2016 Singeli

SS2016

IV-SD KARKKILA 2016

III-VK Pelti Cup

7. Karkkila Open (YD)

VI-UD-TUL Karkkila

KM Trippeli 2017

KM Duppeli 2017

SS2017

KM Singeli 2017

4. VK-Pelti Cup

5. SD-Karkkila

SEURAN ILMOITUSTAULU:


***UUSI LEHTI 1/2018 luettavissa lehti välilehdeltä!!!*** (24.5.2018)

 


MUISTUTUS LÄHIAIKOJEN TAPAHTUMAT:

1.-7.7. SM2018 Eura

21.7. YD 5. VK-Pelti Cup Karkkila

29.7. YS AVOIN KM-Singeli Karkkila

11.8. TUL:n mestaruuskilpailut Kotka (YD + ND)

18.8. SARJAT 2018 2/2 Loimaa

25.8. SARJAT 2018 F Turku

1.9. XD SD-Karkkila

15.12. TUL Hallimestaruuskilpailu Kouvola (YT)

 

ilmoittautumiset 1.9.2018 Sekaduppeliin

1. Riitta Harinen-Rinne Harri Rinne

2. Pirkko Haikonen Pertti Harinen

3. Jenni Lahtinen Petri Taipalvesi

4. Raili Varalahti Tapani Juselius

5. M-L Niemi Teuvo Niemi

6. Taru Saarela Markku Hurri

7. Pirjo Saarela Teuvo Pajuoja

8. Jonna Hintikka Juha Nieminen

 

8. Karkkila OPEN

7. UD-TUL Karkkila

21.7.2018

5. VK-Pelti Cup (YD) ilmoittautumiset:

 

1. Pirkko Haikonen Helga Laakso LeSi

2. Leila Pirttilahti Kaija Vauhkonen LeSi

3. Jyrki Piitulainen Niiloo Koskenkorva LeSi

4. Leo Sorsa Jouko Pirttikoski LeSi

5. Pertti Harinen Reino Pihlajaniemi LeSi

6. Jussi Nieminen Petri Tolonen MAP

7. Kimmo Tuovinen Ismo Voitilainen MAP

8. Jyrki Tammisto Roope Tammisto 

9. Tuukka Ylönen Marko Jakonen KAU/PSC

10. Marko Taipalvesi Jyrki Salo KAU/HBY

11. Jarmo Vuolanen Raimo Lilja KOR

12. Heikki Ahonen Raimo Monto LIN

13. Raili Varalahti Tapani Juselius KAU

14. Reijo Suominen Timo Autio KAU

15. Taito Pietilä Pentti Heikkonen KAU

16. Arto Rantakaulio Jari Pahkala KUP

17. Jaana Alanoja Eija Suominen LIN

18. Markku Hurri Mikko Lahti MAP/RIE

19.

Ilmoittautuneet SINGELI:

1. Paula Kiiveri

2. Erkki Saarinen

3. Kari Korkeamäki MAP

4. Pertti Harinen LeSi

5. Heikki Ahonen LIN

6. Gunnar Wallin LIN

7. Harry Uschanov KIS

8. Kari Nuikka KOR

9. Jari Hakuli KAL

10. Petteri Tiljander KAL

11. Mikko Lehto KAL

12. Pauli Piiparinen KAL

13. Raili Pietilä

14. Taito Pietilä

15. Raili Varalahti

16. J-P Ropponen KAL

17. Reijo Suominen 

18. Tapani Juselius

19. Pentti Heikkonen

20. Seija Sillanpää LIN

21. Petri Taipalvesi

22. Arto Kranttila BIT

23.

I-LadiesCup 2018

KAU-Petanquen kauden 2017 menestystä valtakunnallisella tasolla:

Yleisellä tasolla seuran pelaajat keräsivät kaikkiaan 6 kpl turnausvoittoja, hopeamitalit ripustettiin 6 kertaa ja pronssi voitettiin 6 kertaa.

TUL:n mestaruuskilpailuissa irtosi Naisten tasolla1 kulta.

 

 

 

Tulevat... 

CSIT 2019

2.-7.7.2019

 

MUUTTUNUT AJANKOHTA...